JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Konkurs Sieciaki.pl

Opublikowano: wtorek, 28 kwiecień 2015

plakat sieciaki

Darmowe lektury szkolne

Opublikowano: wtorek, 28 kwiecień 2015

Na bookto.pl zgromadzono prawdopodobnie największą w Polsce bazę bezpłatnych e-booków. Pośród darmowych książek elektronicznych znajduje się około 300 lektur szkolnych zalecanych przez MEN, które możecie za darmo ściągnąć z legalnych źródeł. Są to przede wszystkim książki z kategorii klasyka literatury, czyli dzieła, które trafiły już do domeny publicznej i można z nich korzystać bez ograniczeń (autorskie prawa majątkowe wygasły lub nigdy te książki nie były nimi objęte) lub zostały udostępnione na wolnej licencji.  Brakuje dzieł autorów z XX wieku, ale dobre i to.

darmowe-lektury-szkolne.pdf

Czytaj więcej: Darmowe lektury szkolne

Najlepsza polska książka!

Opublikowano: wtorek, 21 kwiecień 2015

8 kwietnia wystartowało głosowanie na Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci 2014 ze wspaniałą nagrodą w postaci 10 tys. zł ufundowaną przez Miasto Wrocław oraz dyplomem z grafiką mistrza ilustracji Józefa Wilkonia. Kapituła nagrody zdecydowała się wyróżnić książki, które choć adresowane do najmłodszych, dostarczą wielu czytelniczych radości również tym nieco większym i zupełnie dorosłym. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 30 maja na gali finałowej we wnętrzach Ratusza Miejskiego we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Najlepsza polska książka!

MAK +

Opublikowano: piątek, 17 kwiecień 2015

Od 2013 roku w GBP w Przedmościu i jej filii w Serbach trwa proces komputeryzacji księgozbioru. W tym celu biblioteka zakupiła licencje na użytkowanie programu MAK+.

Na koniec 2014 roku do programu zostało wprowadzone około 25% księgozbioru. Po wprowadzeniu całego księgozbioru w bibliotece będzie prowadzone udostępnianie pozycji tylko w formie elektronicznej.

Nowości są wprowadzane na bieżąco natomiast starszy księgozbiór wprowadzany jest sukcesywnie. Wprowadzony księgozbiór biblioteki można sprawdzić klikając w poniższy link: Mak+Serby

 

mak plus

Spotkanie literacko-plastyczne

Opublikowano: piątek, 17 kwiecień 2015

W dniu 11 czerwca 2015r. (czwartek) w GBP w Przedmościu o godzinie 11:00 odbedzie się spotkanie literacko-plastyczne z Panią Joanną Zagner-Kołat.

W warsztatach plastycznych, które poprowadzi Pani Joanna uczestniczyć będą uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Z książką na walizkach".

Zksiazkanawalizkach2015