Aktualności

Babcie, mamy i dzieci w bibliotece

Utworzono: wtorek, 22, kwiecień 2014
W dniu 17 kwietnia 2014 r. odbyły się warsztaty malowania pisanek dla mieszkańców Gminy Głogów. W zajęciach uczestniczyło osoby od 6 do 60 lat. Zajęcia okazały się doskonałą formą spędzania czasu wolnego, a dodatkowo okazały się doskonałą forma na zrelaksowanie. Zajęcia przeprowadziła Pani Urszulę Sinkowską, która uczestnikom dała prostą i jakże skuteczną radę „nanoście wosk szybko, sprawnie i z głową”. Można powiedzieć nic trudnego, ale nic bardziej mylnego. Tworzenie ludowych wzorów okazało się zadaniem trudnym, ale możliwym do zrealizowania. Warsztaty zakończyły się malowaniem jaj na wymarzony przez uczestnika kolor.

Jajka, wosk i farby

Utworzono: środa, 09, kwiecień 2014
W dniu 9 kwietnia uczniowie ze szkoły w Serbach uczestniczyli w warsztatach malowania pisanek. Zajęcia zorganizowane zostały w fili Biblioteki Publicznej w Serbach przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią Urszulę Sinkowską, która na początku omówiła sposób wytwarzania pisanek, a później pokazała jak nakłada się wosk i w jaki sposób tworzy się wzory. Po pokazie swoich sił w malowania pisanek próbowali uczniowie. Może pierwsze pisanki w wykonaniu dzieci nie była najcudowniejsze, ale za to drugie już otarły się o doskonałość. Po naniesieniu wosku każde dziecko mogło pomalować pisankę na wybrany przez siebie kolor.

O pluszowym misiu wiedzą wszystko

Utworzono: czwartek, 05, grudzień 2013

Konkurs wiedzy o Pluszowym Misiu i jego święcie odbył się w dniu 5 grudnia 2013r. w filii biblioteki w Serbach. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn złożonych z uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Głogów. Szkołę Podstawową w Serbach reprezentowały: Julia Matysik, Lilianna Pruska, Ewelina Ochej i Klaudia Rojek. Szkoła Podstawowa w Wilkowie reprezentowana była zaś przez: Zuzannę Dukalską, Szymina Dukalskiego, Amelię Rzepkę i Macieja Bandurę. Natomiast Szkołę Podstawową w Przedmościu reprezentowali: Szymon Kacała, Milena Rudowicz i Laura Kurt.

Czytaj więcej: O pluszowym misiu wiedzą wszystko

Wójt czytał dzieciom

Utworzono: czwartek, 05, grudzień 2013

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Wójt Gminy Glogów Pan Andrzej Krzemień czytał na głos baśnie i legendy dzieciom w Zespole Szkół w Serbachi Przedszkolu w Serbach.

Czytaj więcej: Wójt czytał dzieciom