Aktualności

Kulfon odwiedzi bibliotekę

Utworzono: piątek, 16, maj 2014
W dniu 12 czerwca bibliotekę w Serbach odwiedzi Pan Andrzej Grabowski autor popularnych programów telewizyjnych dla dzieci, takich jak: Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik oraz książek dla dzieci pt. „Wojna na pięknym brzegu, „Zając poziomka”, „Afera smoka nudożera”, „Pirat Jędruś”. Spotkanie z twórcą Kulfona i Moniki odbędzie się w sali wiejskiej o godzinie 11:00. W spotkaniu uczestniczyć będą uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Serbach. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek autorstwa Pana Andrzeja i uzyskania jego autografu. Cena pozycji książkowej to około 20,00 zł.

W krainie przygód

Utworzono: poniedziałek, 28, kwiecień 2014
Pan Rafał Witek zabrał uczniów z klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Serbach w niezapomnianą przygodę. Dzieci czytały i słuchały nowych przygód bohaterów książek Pana Rafała. Największą zaś tajemnicą ogarnięta byłą walizka Pana Rafała, z której co jakiś czas wyciągał magiczne przedmioty. Czynność ta była istotnie czarodziejska, ponieważ wymalowywała na twarzy dzieci wyraz zaskoczenia, zdziwienia i przerażenia. Każdy uczestnik spotkania otrzymał kartkę ze specjalną dedykacją, a kto chciał to zakupił książki autorstwa Pana Rafała Witka.

Klub latających ciotek na Plaży tajemnic

Utworzono: środa, 23, kwiecień 2014
Już jutro o godzinie 10:30 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Serbach znajdą się na „Plaży tajemnic” i odwiedzą „Klub latających ciotek”. Wszystkie te rzeczy i wiele innych niepowtarzalnych przygód i wrażeń będzie możliwe dzięki spotkaniu z Panem Rafałem Witkiem, autorem książek dla dzieci. Pana Rafała dzieci na pewno kojarzą z wierszyków i opowiadań, które mogą spotkać w swoich podręcznikach i Świerszczyku. Do zobaczenia na sali wiejskiej. Po spotkaniu bedzie mozliwość zakupienia książek, których autorem jest Rafał Witek.

Babcie, mamy i dzieci w bibliotece

Utworzono: wtorek, 22, kwiecień 2014
W dniu 17 kwietnia 2014 r. odbyły się warsztaty malowania pisanek dla mieszkańców Gminy Głogów. W zajęciach uczestniczyło osoby od 6 do 60 lat. Zajęcia okazały się doskonałą formą spędzania czasu wolnego, a dodatkowo okazały się doskonałą forma na zrelaksowanie. Zajęcia przeprowadziła Pani Urszulę Sinkowską, która uczestnikom dała prostą i jakże skuteczną radę „nanoście wosk szybko, sprawnie i z głową”. Można powiedzieć nic trudnego, ale nic bardziej mylnego. Tworzenie ludowych wzorów okazało się zadaniem trudnym, ale możliwym do zrealizowania. Warsztaty zakończyły się malowaniem jaj na wymarzony przez uczestnika kolor.