Aktualności

NOC BIBLIOTEK 2017

Utworzono: środa, 24, maj 2017

W dniu 3 czerwca 2017r. o godzinie 19:00 zapraszamy do filii biblioteki w Serbach na NOC BIBLIOTEK. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „CZYTANIE PORUSZA”. Na uczestników wieczornej przygody czeka wiele atrakcji. Teraz ich nie zdradzimy. Dowiecie się o nich 3 czerwca przychodząc do biblioteki publicznej w Serbach. BAŚNIOWA KAWIARENKA TAJEMNIC ZAPRASZA!

poruszona zakładka

Twój model 3D

Utworzono: wtorek, 16, maj 2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu wspólnie z Pracownią Orange zachęcają wszystkich chętnych do zaprojektowania swojego niepowtarzalnego modelu 3d w darmowym programie TINKERCAD.COM. Najlepsze prace zostaną wydrukowane na drukarce 3D. Czas na nadsyłanie prac macie do 22 maja 2017r. Dla niewprawionych użytkowników program TINKERCAD przypominamy, że jest to program darmowy i żeby z niego skorzystać należy tylko założyć konto. Na pewno pomocne okażą się filmiki, które oprowadzą was po najważniejszych funkcjach i właściwościach programu. Filmiki dostępne są pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=0pXOFFBihKs&list=PLeo2mN0HI_DJZ63fBFE6fOITr6nt1_Aye
Oglądaj i projektuj. Gdy już stworzycie wyjątkowy projekt zmieńcie jego nazwę według wzoru: NazwaMiejscowości_ImięProjektanta_NazwaPliku. Nazwę projektu przesyłacie na adres biblioteki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pamiętajcie musicie ustawić status projektu jako PUBLICZNY inaczej nie będziemy mogli go obejrzeć. Powodzenia.

tinkercad1

Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników

Utworzono: czwartek, 11, maj 2017

W dniu 21 kwietnia 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Serbach zorganizowany został półfinał ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Łącznie w całej Polsce udział w konkursie wzięło około 2 tys uczniów. W naszej placówce gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych w Jaczowie, Jerzmanowej, Gaworzycach, Wilkowie i Serbach.

Czytaj więcej: Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników

Półfinał konkursu Wielka Lga Czytelników

Utworzono: środa, 19, kwiecień 2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu, jako koordynator powiatowy  zorganizuje półfinałowy etap ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelniów. W konkursie udział wezmą dzieci z następujących szkół:

  • Szkoła Podstawowa w Gaworzycach,
  • Szkoła Podstawowa w Jaczowie,
  • Szkoła Podstawowa w Jerzmanowej,
  • Szkoła Podstawowa w Serbach
  • Szkoła Podstawowa w Wilkowie;

Konkurs odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2017r. w Serbach w budynku biblioteki przy ulicy Głównej 66. Poczatek konkursu godz. 10:30. Uczniowie na rozwiązanie testu mają 70 minut. Wszystkim uczestnikom już dziś życzymy powodzenia.

plakat wlinstytucja