Aktualności

Rozpoczynamy realizację programu „Super Koderzy”!

Utworzono: poniedziałek, 13, listopad 2017

Gminna biblioteka wspólnie z SP w Przedmościu zrealizuje program Fundacji Orange pt. „Super Koderzy”. W ramach ścieżki edukacyjnej dzieci poznają podstawy języka angielskiego i kodowania robotów Mbot. Roboty właśnie dotarły do biblioteki i zostały przygotowane przez dzieci do użytkowania na zajęciach. Zajęcia odbywać się będą  w SP w Przedmościu od 4 grudnia 2017r.

Już są!

Utworzono: poniedziałek, 13, listopad 2017

Czytelnicy już mogą wypożyczać książki otrzymane od FRSI i Wydawnictwa „Agora”. Książki wprowadzone zostały do elektronicznego księgozbioru biblioteki i czekają na czytelnika. Dostępne pozycje w ramach Paczki Literackiej:

paczka literacka 1

Czytaj więcej: Już są!

Kinder mleczna kanapka

Utworzono: poniedziałek, 02, październik 2017

Biblioteka bierze udział w programie Kinder Mleczna Kanapka pt. „Wspólne czytanie”. W ramach akcji każda osoba na stronie www.wspolneczytanie.pl może oddać głos na bibliotekę. Głosowanie trwa od 2 do 31 października 2017r.

Dwadzieścia bibliotek z największą liczbą głosów zdobędzie 20 zestawów 250 książek wraz z pufami do wspólnego czytania. Wspomóż bibliotekę w głosowaniu!

wspolneczytanie

 

 

Super Koderzy w Pracowni Orange!

Utworzono: wtorek, 12, wrzesień 2017

W dniu 11 października 2017r. Pracownia Orange w Przedmościu została zakwalifikowana do ogólnopolskiego, edukacyjnego programu Super Koderzy. Program Fundacji Orange jest nakierunkowany na naukę programowania dzieci w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii. Placówki uczestniczące w programie mają do wyboru jedną z sześciu ścieżek tematycznych. z których każda zawiera materiały dydaktyczne na dwanaście lekcji przygotowanych zgodnie z podstawą programową. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę różnych dziedzin życia. Zajęcia rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

superkoderzy-logo

Czytaj więcej: Super Koderzy w Pracowni Orange!