Aktualności

Warsztaty dla starszaków

Utworzono: niedziela, 02, listopad 2014

Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Latarnikiem organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans organizuje warsztaty z obsługi Internetu oraz zajęcia integracyjne dla pokolenia 50 plus.

PCRS logo

Zajęcia odbywać się będą na terenie miejscowości Gminy Głogów. Wszystkich chętnych do udziału w warsztatach prosimy o kontakt pod numer telefonu: 698-661-695. Zapraszamy wszystkich na bezpłatne zajęcia z zapewnionym poczęstunkiem. Terminy warsztatów w poszczególnych miejscowościach podawane będą na bieżąco na stronie internetowej biblioteki.

 

Pierwszaki poznali bibliotekę

Utworzono: środa, 08, październik 2014

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Serbach w dniu 1 października 2014r. odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Serbach.

Czytaj więcej: Pierwszaki poznali bibliotekę

W świecie rysunków Pawła Wakuli

Utworzono: wtorek, 07, październik 2014

W dniu dzisiejszym Pan Paweł Wakuła zabrał ponad czterdzieścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej w Serbach do swojego świata bajek.

Przez ponad godzinę, autor takich książek, jak: Kajtek i Yetik, Co w trawie piszczy, O czym szumi las, Na tropie sześcioptaka opowiadał o pracy pisarza-rysownika, o przygodach głównych bohaterów swoich książek, a także skąd czerpie energię do pisania niesamowitych historii.

Czytaj więcej: W świecie rysunków Pawła Wakuli

Do ROBOTA!

Utworzono: poniedziałek, 06, październik 2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu znalazła się wśród 20 bibliotek publicznych z całej Polski, która weźmie udział w ogólnopolskim programie pt. „Gminne Centra Programowania”. W ramach projektu w bibliotece w Serbach i Przedmościu organizowane będą zajęcia dla chętnych osób z budowy robotów i tworzenia oprogramowania do nich.

robot

W dniach od 3 do 5 października 2014r. Mateusz Krasicki i Alfred Krasicki uczestniczyli w szkoleniu  z zakresu programowania i to oni będą szkolić wszystkich chętnych.

Biblioteka do przeprowadzenia szkoleń otrzyma zestaw multimedialny (rzutnik interaktywny), komputer typu All-in-one, zestaw klocków LEGO MINDSTORMS i licencje na oprogramowanie.

O terminach zajęć poinformujemy wkrótce. A więcej o projekcie można przeczytać na stronie: gopro.edu.pl