Aktualności

W świecie rysunków Pawła Wakuli

Utworzono: wtorek, 07, październik 2014

W dniu dzisiejszym Pan Paweł Wakuła zabrał ponad czterdzieścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej w Serbach do swojego świata bajek.

Przez ponad godzinę, autor takich książek, jak: Kajtek i Yetik, Co w trawie piszczy, O czym szumi las, Na tropie sześcioptaka opowiadał o pracy pisarza-rysownika, o przygodach głównych bohaterów swoich książek, a także skąd czerpie energię do pisania niesamowitych historii.

Czytaj więcej: W świecie rysunków Pawła Wakuli

Do ROBOTA!

Utworzono: poniedziałek, 06, październik 2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu znalazła się wśród 20 bibliotek publicznych z całej Polski, która weźmie udział w ogólnopolskim programie pt. „Gminne Centra Programowania”. W ramach projektu w bibliotece w Serbach i Przedmościu organizowane będą zajęcia dla chętnych osób z budowy robotów i tworzenia oprogramowania do nich.

robot

W dniach od 3 do 5 października 2014r. Mateusz Krasicki i Alfred Krasicki uczestniczyli w szkoleniu  z zakresu programowania i to oni będą szkolić wszystkich chętnych.

Biblioteka do przeprowadzenia szkoleń otrzyma zestaw multimedialny (rzutnik interaktywny), komputer typu All-in-one, zestaw klocków LEGO MINDSTORMS i licencje na oprogramowanie.

O terminach zajęć poinformujemy wkrótce. A więcej o projekcie można przeczytać na stronie: gopro.edu.pl

Czas na Kajtka i Yetika

Utworzono: poniedziałek, 06, październik 2014

Już 6 października 2014r.  uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej w Serbach uczestniczyć będą w spotkaniu autorskim z Panem Pawłem Wakułą. Spotkanie organizowane jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie w ramach programu „Czytam bo lubię, czyli mądre wychowanie przez czytanie i odbędzie się o godzinie 10:30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Serbach.

Czytaj więcej: Czas na Kajtka i Yetika

Lekcje biblioteczne

Utworzono: czwartek, 02, październik 2014

Od września 2014r. w bibliotece publicznej Gminy Głogów w Serbach odbywać się będą cyklicznie lekcje biblioteczne. Na spotkaniach w bibliotece uczestniczyć będą dzieci z przedszkola, a także uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Serbach. Celem spotkań jest przybliżenie biblioteki, jako instytucji kultury, a także zaprezentowanie jej nowych kierunków rozwoju.