Aktualności

Programujemy w bibliotece

Utworzono: niedziela, 09, listopad 2014

Szóstego listopada o godzinie 16 wystartowaliśmy z zajęciami programowania przy pomocy klocków lego mindstorms. Zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu po trzy godziny. Więc będzie się działo !:)

IMG 0010

Czytaj więcej: Programujemy w bibliotece

Reklamujemy GO_PRO

Utworzono: poniedziałek, 03, listopad 2014

Dzisiaj odbyła się promocja Gminnego Centrum Programowania wśród uczniów klas starszych Szkoły Podstawowej w Serbach. W zajęciach uczestniczyło 44 dzieci. Głównym celem spotkania było zachęcenie dzieci do udziału w warsztatach, które będą się odbywać dwa razy w tygodniu w bibliotece publicznej.

robot2

Dzieci miały możliwość dowiedzenia się czym jest sieć GO_PRO. Otrzymały również informację jak będą wyglądać zajęcia. I chyba najważniejsze, miały możliwość poznania z bliska dwa roboty z serii klocków Lego Mindstorms. Wśród dwóch robotów – Gyro Boy i Puppy największa popularnością cieszył się ten drugi. Ciekawe, czemu zawdzięcza taką popularność J:p

Szkolenie numer 2

Utworzono: poniedziałek, 03, listopad 2014

Kolejne siedem osób do łączyło do naszego „klubu” przeszkolonych osób z zakresu obsługi Internetu i nowych technologii. Tym razem szkolenie odbyło się w Serbach, a dokładniej w sali komputerowej Zespołu Szkół w Serbach. W tym miejscu składamy podziękowania dla Pani dyrektor Małgorzaty Walczak za udostępnienie sali.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się ze sposobem poruszania się w przeglądarce internetowej, a także metodami wyszukiwania informacji przez stronę Google. W czasie warsztatów uczestnicy zapoznali się z tematyka zakładania adresu email, a także profilu na portalach społecznościowych: facebook i nasza klasa.

Pierwsze warsztaty za nami

Utworzono: niedziela, 02, listopad 2014

W dniu 22 października na sali wiejskiej w Grodźcu Małym odbyły się pierwsze warsztaty dla osób z pokolenia 50 plus.

DSC05630

 Uczestnicy zajęć zapoznali się nowymi technologiami, (tablet, komputer All in one, projektor multimedialny Ricoh), a także z podstawowymi zasadami poruszania się w środowisku Windows i przeglądarce internetowej. Panie bardzo zainteresowane były sposobem wyszukiwania informacji w Internecie, a także możliwością oglądania seriali w sieci.

DSC05631

Następne szkolenie odbędzie się w Serbach w dniu 29 października 2014r.