Aktualności

Szkolenie numer 2

Utworzono: poniedziałek, 03, listopad 2014

Kolejne siedem osób do łączyło do naszego „klubu” przeszkolonych osób z zakresu obsługi Internetu i nowych technologii. Tym razem szkolenie odbyło się w Serbach, a dokładniej w sali komputerowej Zespołu Szkół w Serbach. W tym miejscu składamy podziękowania dla Pani dyrektor Małgorzaty Walczak za udostępnienie sali.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się ze sposobem poruszania się w przeglądarce internetowej, a także metodami wyszukiwania informacji przez stronę Google. W czasie warsztatów uczestnicy zapoznali się z tematyka zakładania adresu email, a także profilu na portalach społecznościowych: facebook i nasza klasa.

Pierwsze warsztaty za nami

Utworzono: niedziela, 02, listopad 2014

W dniu 22 października na sali wiejskiej w Grodźcu Małym odbyły się pierwsze warsztaty dla osób z pokolenia 50 plus.

DSC05630

 Uczestnicy zajęć zapoznali się nowymi technologiami, (tablet, komputer All in one, projektor multimedialny Ricoh), a także z podstawowymi zasadami poruszania się w środowisku Windows i przeglądarce internetowej. Panie bardzo zainteresowane były sposobem wyszukiwania informacji w Internecie, a także możliwością oglądania seriali w sieci.

DSC05631

Następne szkolenie odbędzie się w Serbach w dniu 29 października 2014r.

Warsztaty dla starszaków

Utworzono: niedziela, 02, listopad 2014

Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Latarnikiem organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans organizuje warsztaty z obsługi Internetu oraz zajęcia integracyjne dla pokolenia 50 plus.

PCRS logo

Zajęcia odbywać się będą na terenie miejscowości Gminy Głogów. Wszystkich chętnych do udziału w warsztatach prosimy o kontakt pod numer telefonu: 698-661-695. Zapraszamy wszystkich na bezpłatne zajęcia z zapewnionym poczęstunkiem. Terminy warsztatów w poszczególnych miejscowościach podawane będą na bieżąco na stronie internetowej biblioteki.

 

Pierwszaki poznali bibliotekę

Utworzono: środa, 08, październik 2014

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Serbach w dniu 1 października 2014r. odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Serbach.

Czytaj więcej: Pierwszaki poznali bibliotekę