Aktualności

Starszaki na warsztatach

Utworzono: sobota, 15, listopad 2014

W Zespole Szkół w Serbach odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans. Tym razem w zajęciach uczestniczyło pięć osób z miejscowości Serby.

IMG 0005

Czytaj więcej: Starszaki na warsztatach

Mali programiści w bibliotece

Utworzono: sobota, 15, listopad 2014

Pierwszy tydzień działalności Klubu Kodera Gminy Głogów za nami. Klub działa, rozwija się i przyciąga kolejnych chętnych.

IMG 0013

Czytaj więcej: Mali programiści w bibliotece

Programujemy w bibliotece

Utworzono: niedziela, 09, listopad 2014

Szóstego listopada o godzinie 16 wystartowaliśmy z zajęciami programowania przy pomocy klocków lego mindstorms. Zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu po trzy godziny. Więc będzie się działo !:)

IMG 0010

Czytaj więcej: Programujemy w bibliotece

Reklamujemy GO_PRO

Utworzono: poniedziałek, 03, listopad 2014

Dzisiaj odbyła się promocja Gminnego Centrum Programowania wśród uczniów klas starszych Szkoły Podstawowej w Serbach. W zajęciach uczestniczyło 44 dzieci. Głównym celem spotkania było zachęcenie dzieci do udziału w warsztatach, które będą się odbywać dwa razy w tygodniu w bibliotece publicznej.

robot2

Dzieci miały możliwość dowiedzenia się czym jest sieć GO_PRO. Otrzymały również informację jak będą wyglądać zajęcia. I chyba najważniejsze, miały możliwość poznania z bliska dwa roboty z serii klocków Lego Mindstorms. Wśród dwóch robotów – Gyro Boy i Puppy największa popularnością cieszył się ten drugi. Ciekawe, czemu zawdzięcza taką popularność J:p