Aktualności

Przedszkolaki na święta

Utworzono: czwartek, 18, grudzień 2014

W dniu 18 listopada odbyły się kolejne warsztaty dla przedszkolaków. Najpierw w zajęciach uczestniczyła grupa młodsza, która słuchała opowiadań wigilijnych autorstwa polskich pisarzy, a czytała im Pani Ela. Następnie dzieci wykonywały ozdoby świąteczne na biblioteczną choinkę pod okiem p. Joanny Starczewskiej.

IMG 0389

Czytaj więcej: Przedszkolaki na święta

Robot plus czujnik koloru

Utworzono: czwartek, 18, grudzień 2014

Kolejne warsztaty z Robotyki przyniosły nowe roboty z nowymi możliwościami. W tym tygodniu członkowie Klubu Kodera skupili się na wykorzystaniu w swoich robotach czujnika koloru.

DSC 0265

Pierwsze zadanie polegało na tym, że robot ma przejechać wyznaczony odcinek i zatrzymać się, gdy najedzie na żółty pasek. Z tym zadaniem wszystkie grupy poradziły sobie bez problemów.

Czytaj więcej: Robot plus czujnik koloru

Bombki, Bombki i jeszcze raz bombki

Utworzono: środa, 17, grudzień 2014

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami. Widać to też było we wtorek w Bibliotece Publicznej w Serbach, gdzie o godz. 18 odbyły się warsztaty malowania bombek. Zajęcia z malowania i dekorowania szklanych ozdób zostały przeprowadzone przez Panią Monikę Marut-Fras, której w tym miejscu bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

DSC 0217

Czytaj więcej: Bombki, Bombki i jeszcze raz bombki

Warsztaty malowania bombek.

Utworzono: piątek, 05, grudzień 2014

Tym razem zapraszamy wszystkich chętnych, starszych i młodszych na warsztaty malowania bombek. Warsztaty są bezpłatne i nie trzeba nic na nie przynosić. Biblioteka zapewnia bombki, farby, kleje, brokaty i wspaniałą atmosferę.

christmas-ball-316458 640

Zajęcia odbędą się 9 grudnia o godzinie 18:00 w bibliotece w Serbach, a poprowadzi je Pani Monika Marut-Fras.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.