Aktualności

Przedszkolaków karnawał w bibliotece

Utworzono: wtorek, 20, styczeń 2015

Starsza grupa przedszkolaków na zajęciach bibliotecznych dowiedzieła się, co znaczy słowo "karnawał", a także obejrzała prezentację na temat zwyczajów obchodzenia karnawału w Polsce i na świecie. Po prezentacji każdy przedszkolak wykonawał własnoręcznie maskę karnawałową:

IMG 0007

Młodsza grupa z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, wysłuchała czytanych na głos opowiadań o babciach i dziadkach. Dzieciom Pani Ela czytała nastepujące książeczki: Dziadek na huśtawce Renaty Piątkowksiej i tej samej autorki Twardy orzech do zgryzienia.

przed2

Życzenia

Utworzono: poniedziałek, 29, grudzień 2014

zyczenia2

Przedszkolaki na święta

Utworzono: czwartek, 18, grudzień 2014

W dniu 18 listopada odbyły się kolejne warsztaty dla przedszkolaków. Najpierw w zajęciach uczestniczyła grupa młodsza, która słuchała opowiadań wigilijnych autorstwa polskich pisarzy, a czytała im Pani Ela. Następnie dzieci wykonywały ozdoby świąteczne na biblioteczną choinkę pod okiem p. Joanny Starczewskiej.

IMG 0389

Czytaj więcej: Przedszkolaki na święta

Robot plus czujnik koloru

Utworzono: czwartek, 18, grudzień 2014

Kolejne warsztaty z Robotyki przyniosły nowe roboty z nowymi możliwościami. W tym tygodniu członkowie Klubu Kodera skupili się na wykorzystaniu w swoich robotach czujnika koloru.

DSC 0265

Pierwsze zadanie polegało na tym, że robot ma przejechać wyznaczony odcinek i zatrzymać się, gdy najedzie na żółty pasek. Z tym zadaniem wszystkie grupy poradziły sobie bez problemów.

Czytaj więcej: Robot plus czujnik koloru