Aktualności

Zaprogramuj swoją przyszłość

Utworzono: wtorek, 20, styczeń 2015

Wspólnie z GBP w Przedmościu oraz ze Stowarzyszeniem Edukazji Pozaformalnej Meritum możesz zaprogramować swoją przyszłość. A będzie to możliwe dzięki projektowi GO_PRO, czyli Gminnemu Ośrodkowi Programowania, który jako jedyny na dolnymśląsku działa w filill biblioteki w Serbach. Film promujący sieć GO_PRO

gopro

Z MS Word na ty

Utworzono: wtorek, 20, styczeń 2015

Kolejne szkolenie zorganizowane dla osób starszych dotyczyło obsługi programu MS Word. Na zajęciach uczestnicy dowiedzieli sie o sposobie zminay czcionki, jej wielkości, koloru i innych przydatnych parametrów.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się również o sposobach dzielenia stron, wstawiania tabel, rysunków i wykresów.

Ostatnim tematem poruszonym na warsztatach było wygenerowanie spisu treści.

Przedszkolaków karnawał w bibliotece

Utworzono: wtorek, 20, styczeń 2015

Starsza grupa przedszkolaków na zajęciach bibliotecznych dowiedzieła się, co znaczy słowo "karnawał", a także obejrzała prezentację na temat zwyczajów obchodzenia karnawału w Polsce i na świecie. Po prezentacji każdy przedszkolak wykonawał własnoręcznie maskę karnawałową:

IMG 0007

Młodsza grupa z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, wysłuchała czytanych na głos opowiadań o babciach i dziadkach. Dzieciom Pani Ela czytała nastepujące książeczki: Dziadek na huśtawce Renaty Piątkowksiej i tej samej autorki Twardy orzech do zgryzienia.

przed2

Życzenia

Utworzono: poniedziałek, 29, grudzień 2014

zyczenia2