Aktualności

Już są iPady w naszej bibliotece.

Utworzono: wtorek, 24, luty 2015

Od początku tego tygodnia użytkownicy biblioteki publicznej Gminy Głogów mogą korzystać z najnowszej generacji iPadów. Łącznie biblioteka otrzymała sześć sztuk tabletów. Po trzy sztuki będą znajdować się w bibliotece w Przedmościu i w Serbach.

DSC 0204

Każdy użytkownik będzie mógł przy pomocy iPadów skorzystać z Internetu, programów edukacyjnych dostarczonych przez firmę Apple, a także uczestniczyć w szkoleniu z obsługi tych wyjątkowych urządzeń.

IPady zostały pozyskane dzięki programowi Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego pt. „Tablety w bibliotece”. Łączna wartość otrzymanego sprzętu wynosi około 12 tys. zł.

Klub Kodera na początku roku.

Utworzono: poniedziałek, 23, luty 2015

Bez zmian działa Klub Kodera GBP w Przedmościu. Zajęcia nadal odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają po 2,5 godziny. Uczestnicy warsztatów rozwijają swoje zainteresowania i zdolności w zakresie planowania robota, jego budowania, a następnie zaprogramowania.

DSC luty

Czytaj więcej: Klub Kodera na początku roku.

Tablety w bibliotece!

Utworzono: poniedziałek, 02, luty 2015

GBP w Przedmościu otrzyma 6 tabletów w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Orange.

Nasza biblioteka publiczna Gminy Głogów znalazła się wśród 233 bibliotek w Polsce, które otrzymają nowoczesne iPady, które będą pomagać mieszkańcom uczyć się, tworzyć multimedialne treści i dzielić nimi z innymi.

Biblioteka w ogólnym rankingu efektywności przeprowadzonej przez organizatorów konkursu znalazła się na bardzo dobrym 41 miejscu na 233 i dzięki temu otrzymała po 3 tablety na każdą swoją placówkę.

logo FRSIprogram rozwoju bibliotekFundacjaOrange L1 RGBmale

 

Czytaj więcej: Tablety w bibliotece!

Maturzysto wybierz studia!

Utworzono: wtorek, 20, styczeń 2015

Od września 2014r. dzięki staraniom Ministerstwa Nauk i Szkolnictwa Wyższego działa portal WybierzStudia.nauka.gov.pl. Celem portalu jest rzetelne i sprawiedliwe informowanie przyszłych studentów o kierunkach studiów w całej Polsce.

DSC 0199

Maturzysto pamiętaj do 7 lutego musisz ostatecznie wybrać przedmioty maturalne, wybierz je tak byś mógł bez problemu dostać się na upragniony kierunek. Jeśli nie wiesz, jakie przedmiotu ułatwią Ci przejść proces rekrutacyjny wejdź na portal WybierzStudia.nauka.gov.pl, na którym:

  • dowiesz się jakie przedmioty maturalne wymagane są przy przyjmowaniu na dany kierunek;
  • wyszukasz informację o konkretnym kierunku;
  • dowiesz się o miejscu, gdzie dany kierunek możesz studiować;
  • dowiesz się o typie studiów;

To wszystko i jeszcze więcej na portalu WybierzStudia.nauka.gov.pl.