Aktualności

Zapraszamy na warsztaty malowania pisanek

Utworzono: niedziela, 22, marzec 2015

W najbliższy wtorek, czyli 24 marca 2015r.  biblioteka Gminy Głogów w Serbach organizuje warsztaty malowania pisanek. Na zajęcia zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności osoby starsze, dla których będzie to doskonała okazja do przypomnienia sobie technik przodków w dekorowaniu jajek. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 17 i odbędą się w świetlicy w Zespole Szkół w Serbach. 

easter-664804 640

IPady rewelacją biblioteki

Utworzono: niedziela, 22, marzec 2015

IPady z miejsca stały się rewelacją bibliotek Gminy Głogów. Dzieci korzystają z Ipadów do wyszukiwania informacji, przeglądania zdjęć, oglądania filmów i do grania. IPady też są wykorzystane do udostępniania ebook-ów, które dzięki iPad-om stały się bardzo popularne. Nowe tablety wykorzystywane są też na zajęciach z robotyki w ramach Gminnego Ośrodka Programowania, który znajduje się w Serbach.

DSC 0205

Czytaj więcej: IPady rewelacją biblioteki

Już są iPady w naszej bibliotece.

Utworzono: wtorek, 24, luty 2015

Od początku tego tygodnia użytkownicy biblioteki publicznej Gminy Głogów mogą korzystać z najnowszej generacji iPadów. Łącznie biblioteka otrzymała sześć sztuk tabletów. Po trzy sztuki będą znajdować się w bibliotece w Przedmościu i w Serbach.

DSC 0204

Każdy użytkownik będzie mógł przy pomocy iPadów skorzystać z Internetu, programów edukacyjnych dostarczonych przez firmę Apple, a także uczestniczyć w szkoleniu z obsługi tych wyjątkowych urządzeń.

IPady zostały pozyskane dzięki programowi Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego pt. „Tablety w bibliotece”. Łączna wartość otrzymanego sprzętu wynosi około 12 tys. zł.

Klub Kodera na początku roku.

Utworzono: poniedziałek, 23, luty 2015

Bez zmian działa Klub Kodera GBP w Przedmościu. Zajęcia nadal odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają po 2,5 godziny. Uczestnicy warsztatów rozwijają swoje zainteresowania i zdolności w zakresie planowania robota, jego budowania, a następnie zaprogramowania.

DSC luty

Czytaj więcej: Klub Kodera na początku roku.