Aktualności

Ipad plus Robot

Utworzono: środa, 01, kwiecień 2015

Na kolejnych zajęciach w ramach Gminnego Ośrodka Programowania, uczestnicy warsztatów skonstruowali roboty, którymi poruszali za pomocą iPadów. Jak się później okazało robot musiał być solidnie skonstruowany żeby wykonywał wszystkie polecenia wydawane przez użytkownika iPad-a. Testem dla robotów i ich użytkowników był wyścig po wyznaczonej trasie. Na udostępnionych filmikach można zauważyć, że sterowanie za pomocą iPada dla niewprawionych użytkowników do łatwych nie należy. Film1

 

DSC 0238

Mali i duzi malowali pisanki

Utworzono: niedziela, 29, marzec 2015

W dniu 24 marca 2014r. biblioteka publiczna Gmina Głogów zorganizowała dla mieszkańców Serbów warsztaty malowania pisanek. Zajęcia odbyły się w świetlicy Zespołu Szkół w Serbach i trwały od godziny 17:00 do godziny 19:00. W warsztatach, które prowadziła Pani Urszula Sinkowska uczestniczyło około 30 osób.

IMG 7464

Czytaj więcej: Mali i duzi malowali pisanki

Zapraszamy na warsztaty malowania pisanek

Utworzono: niedziela, 22, marzec 2015

W najbliższy wtorek, czyli 24 marca 2015r.  biblioteka Gminy Głogów w Serbach organizuje warsztaty malowania pisanek. Na zajęcia zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności osoby starsze, dla których będzie to doskonała okazja do przypomnienia sobie technik przodków w dekorowaniu jajek. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 17 i odbędą się w świetlicy w Zespole Szkół w Serbach. 

easter-664804 640

IPady rewelacją biblioteki

Utworzono: niedziela, 22, marzec 2015

IPady z miejsca stały się rewelacją bibliotek Gminy Głogów. Dzieci korzystają z Ipadów do wyszukiwania informacji, przeglądania zdjęć, oglądania filmów i do grania. IPady też są wykorzystane do udostępniania ebook-ów, które dzięki iPad-om stały się bardzo popularne. Nowe tablety wykorzystywane są też na zajęciach z robotyki w ramach Gminnego Ośrodka Programowania, który znajduje się w Serbach.

DSC 0205

Czytaj więcej: IPady rewelacją biblioteki