W świecie rysunków Pawła Wakuli

Opublikowano: wtorek, 07 październik 2014

W dniu dzisiejszym Pan Paweł Wakuła zabrał ponad czterdzieścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej w Serbach do swojego świata bajek.

Przez ponad godzinę, autor takich książek, jak: Kajtek i Yetik, Co w trawie piszczy, O czym szumi las, Na tropie sześcioptaka opowiadał o pracy pisarza-rysownika, o przygodach głównych bohaterów swoich książek, a także skąd czerpie energię do pisania niesamowitych historii.

Czytaj więcej: W świecie rysunków Pawła Wakuli

Lekcje biblioteczne

Opublikowano: czwartek, 02 październik 2014

Od września 2014r. w bibliotece publicznej Gminy Głogów w Serbach odbywać się będą cyklicznie lekcje biblioteczne. Na spotkaniach w bibliotece uczestniczyć będą dzieci z przedszkola, a także uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Serbach. Celem spotkań jest przybliżenie biblioteki, jako instytucji kultury, a także zaprezentowanie jej nowych kierunków rozwoju.

Rodzinka Andrzeja Grabowskiego spotkała się z dziećmi

Opublikowano: środa, 16 lipiec 2014
Na to spotkanie czekali wszyscy. Po raz pierwszy bibliotekę odwiedziła osoba, która występowała w programach telewizyjnych. Dodatkowo przyjechała z całą plejadą gwiazd, czyli Kulfonem i Moniką.

Czytaj więcej: Rodzinka Andrzeja Grabowskiego spotkała się z dziećmi

W krainie przygód

Opublikowano: poniedziałek, 28 kwiecień 2014
Pan Rafał Witek zabrał uczniów z klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Serbach w niezapomnianą przygodę. Dzieci czytały i słuchały nowych przygód bohaterów książek Pana Rafała. Największą zaś tajemnicą ogarnięta byłą walizka Pana Rafała, z której co jakiś czas wyciągał magiczne przedmioty. Czynność ta była istotnie czarodziejska, ponieważ wymalowywała na twarzy dzieci wyraz zaskoczenia, zdziwienia i przerażenia. Każdy uczestnik spotkania otrzymał kartkę ze specjalną dedykacją, a kto chciał to zakupił książki autorstwa Pana Rafała Witka.

Lokalny Informator Kulturalny

Opublikowano: wtorek, 22 kwiecień 2014

Dzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Przedmościu i Fundacji Nowe Media w Serabch zorganizowany został Festyn Naukowy. Specjalny zespół złożony z pracowników biblioteki i SP w Serbach z okazji festynu przygotował gazetkę internetową dla mieszkańców gminy pt. "Lokalny Informator Kulturalny". Dostęp do dwóch numerów gazetki można uzyskać pod następującymi linkami:

http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/lokalny-informator-kulturalny/13/4/1/

http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/lokalny-informator-kulturalny/13/6/2/

Życzymy miłej lektury. Naprawdę warto przeczytać!