JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Gogle VR dla naszej Pracowni Orange

Opublikowano: wtorek, 08 listopad 2022

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Przedmościu z sukcesem złożyła wniosek do projektu „Edukacyjny wymiar VR (wirtualnej rzeczywistości) w Pracowniach Orange”, dzięki czemu otrzyma od Fundacji Orange darowiznę w postaci dwóch par gogli OCULUS Quest 2 128 GB o wartości blisko 5 tys. zł. Urządzenia te już w przyszłym roku będziemy wykorzystywać do bardzo ciekawych, interaktywnych zajęć z wykorzystaniem nowoczesnej technologii wirtualnej rzeczywistości. Wniosek przygotowała Natalia Pasternak, opiekunka Pracowni Orange – dziękujemy!

preview preview

 

Podsumowanie Działaj Lokalnie

Opublikowano: niedziela, 06 listopad 2022

preview

Majsterkowanie z Działaj Lokalnie

Opublikowano: środa, 02 listopad 2022

W ostatnich dniach października w świetlicy w Borku oraz Pracowni Orange w Przedmościu odbyły się zajęcia zatytułowane „Dam domek jerzykowi”. Młodzi majsterkowicze (niektórych wspomagali rodzice, co bardzo cieszy!) mieli okazję zbudować, a także ozdobić budki lęgowe dla ptaków. Frekwencja dopisała, a radosne twarze dzieci stanowiły dowód, że ciekawe zajęcia kształtujące zdolności manualne to doskonały sposób na oderwanie się od komputerów i smartfonów. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników, a także dla Agnieszki Biegas za fachowe przygotowanie materiałów i narzędzi.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu "Spotkania z przygodą i przyrodą w Gminie Głogów", dofinansowanego w konkursie grantowym Działaj Lokalnie.

preview preview

preview preview

Katalog online

Opublikowano: środa, 02 listopad 2022

W Gminnej Bibliotece Publicznej działa elektroniczny system obsługi użytkownika. W celu przejrzenia naszych zasobów można skorzystać z katalogu online:

Punkt biblioteczny w Serbach: https://xn--szukamksiki-4kb16m.pl/SkNewWeb/bstart/1270

Punkt biblioteczny w Przedmościu: https://xn--szukamksiki-4kb16m.pl/SkNewWeb/bstart/365

W uruchomionym oknie należy wpisać tytuł lub nazwisko autora poszukiwanej pozycji.

Dam domek jerzykowi

Opublikowano: środa, 26 październik 2022
W czwartek 27 października w świetlicy w Borku oraz w piątek 28 października w bibliotece w Przedmościu odbędą się warsztaty tworzenia budek lęgowych. Każdego, kto chce sprawdzić swoje zdolności manualne albo po prostu pobawić się motkiem i gwoździami, serdecznie zapraszamy od godz. 16.
 
Zajęcia są realizowane w ramach projektu Działaj Lokalnie "Spotkania z przygodą i przyrodą".
 
preview